Добігає кінця сезон відпусток, а разом із ним і найгарячіший період квартирних крадіжок, що дає можливість підбити статистику таких інцидентів, порівняти її з попередніми роками та зробити висновки щодо основних напрямків захисту на наступний рік. Звичайно, такий аналіз не дасть стовідсоткової відповіді на питання підвищення безпеки домівки, однак дозволить хоча б приблизно визначити, в яких саме напрямках потрібно докласти додаткових зусиль, щоб зменшити вірогідність неприємних ситуацій.

Свіжа статистика автокрадіжок, надана поліцією, демонструє продовження все тієї ж тенденції — найбільш популярними серед злочинців автомобілями є старі ВАЗи, випущені до початку 90-х, так аналогічні машини. Здавалося б, це має суперечити звичайній логіці автокрадіїв, адже за таку машину багато не отримаєш, але факт залишається фактом і варто розібратися, чому присутня саме така тенденція й коли варто очікувати на її зміну, та чи є взагалі сенс і далі тримати у себе такий старий автомобіль.

Донедавна панацеєю від викрадення автомобіля чи цінних речей з нього вважалося паркування виключно у людних місцях, де будь-які дії злочинців одразу були б помічені оточенням. Втім, саме така впевненість і грає на руку крадіям, в яких вистачає нахабності робити свої справи навіть в умовах зупинки громадського транспорту, як це нещодавно сталося в Києві та, скоріш за все, буде ще не раз зроблено в інших містах, оскільки подібні неочікувані дії рідко коли насправді привертають увагу людей, а значить, злочинці легко можуть залишитись без покарання.

Останнім часом все більшу популярність набирають дитячі смарт-годинники, що дозволяють батькам слідкувати за безпекою дитини, контролюючи її переміщення, оточення та інші важливі фактори. Для цього у таких пристроїв є спеціальні GPS-трекери, фото- та відеокамери, інформацію з яких можна отримувати у реальному часі через додаток до смартфону. За ствердженням виробників смарт-годинників, доступ до цієї інформації матимуть лише батьки і виключно за умови сканування своїм смартфоном унікального QR-коду з годинника.

Вчасно перевзути шини - справжній квест для автомобілістів, особливо в українських реаліях, коли вранці ще лежить сніг, а вдень смажить сонце, і дороги перетворюються в проливні струмки. Весняна бруд, талий сніг - все це ускладнює управління машиною і стає причиною тисяч дрібних і десятків серйозних аварій щодня.

Нещодавно вийшла чергова«Всесвітній доповідь про щастя», яку щорічно публікує підрозділ ООН з пошуку рішень стабільного розвитку. Трійку найщасливіших країн очолює Фінляндія, потім йдуть Норвегія і Данія. Ці три держави з року в рік ділять між собою пальму першості в питаннях щастя, і журналісти по всьому світу намагаються розгадати їх секрет.

В кінці 2017 року поліцейські відзвітували: за 12 місяців в Україні було скоєно майже 600 тисяч злочинів. Левова частка - 52,4% - так звані майнові злочини. Це крадіжки, розбої, пограбування, викрадення. Викрадень машин за рік нарахували близько 15 тисяч випадків (14758 автомобілів). А з огляду на загальну кількість автомобілів в країні, під загрозою може опинитися будь-яка машина.