Останнім часом все більшу популярність набирають дитячі смарт-годинники, що дозволяють батькам слідкувати за безпекою дитини, контролюючи її переміщення, оточення та інші важливі фактори. Для цього у таких пристроїв є спеціальні GPS-трекери, фото- та відеокамери, інформацію з яких можна отримувати у реальному часі через додаток до смартфону. За ствердженням виробників смарт-годинників, доступ до цієї інформації матимуть лише батьки і виключно за умови сканування своїм смартфоном унікального QR-коду з годинника.

Здавалося б, все виглядає ідеально, але чи так це насправді? Неважко здогадатися, наскільки великі можливості відкриються для зловмисника, якщо він отримає доступ до всього набору такої інформації. Слідкування, викрадення, шантаж — це далеко не весь перелік того, на що може бути спроможним злочинець, знаючи точне місцеперебування дитини у кожен момент часу. Звичайно, захист такої інформації має бути передбачено виробником дитячих смарт-годинників, тим більш, що сучасні технології шифрування дозволяють це зробити без особливих незручностей. Чи займаються цим виробники?

Найчастіше — ні. Нещодавно один із користувачів сайту habr.com провів невелике розслідування, обираючи модель смарт-годинника для власної дитини. Результати перевірки безпеки персональних даних були зовсім невтішними, оскільки доступ до них можна було отримати навіть за умови мінімальних навичок і без залучення надто спеціалізованого програмного забезпечення. Якщо не вдаватись до подробиць, то можна сказати, що переважна більшість пристроїв такого типу є зовсім ненадійними з точки зору безпеки персональних даних, оскільки використовують фактично однакове “залізо” і програмне забезпечення.

Що в таких умовах можна зробити батькам? Перш за все, не варто економити, обираючи подібні пристрої, оскільки дешеві китайські варіанти, скоріш за все, матимуть чималі проблеми з безпекою. Так, потрібно тверезо оцінювати ризики від перебування дитини не під наглядом і якщо вони дійсно високі, дешевий смарт-годинник вам нічим не допоможе. В подібних ситуаціях надійніше буде звернутися за професійною допомогою до спеціалістів, що мають великий досвід в системах безпеки.