Донедавна панацеєю від викрадення автомобіля чи цінних речей з нього вважалося паркування виключно у людних місцях, де будь-які дії злочинців одразу були б помічені оточенням. Втім, саме така впевненість і грає на руку крадіям, в яких вистачає нахабності робити свої справи навіть в умовах зупинки громадського транспорту, як це нещодавно сталося в Києві та, скоріш за все, буде ще не раз зроблено в інших містах, оскільки подібні неочікувані дії рідко коли насправді привертають увагу людей, а значить, злочинці легко можуть залишитись без покарання.

Події розвивалися наступним чином: доки один із крадіїв нахабно оглядав салони у всіх припаркованих за зупинкою автомобілів, шукаючи цінні речі, залишені всередині, другий слідкував за поведінкою і реакцією людей, що чекали на маршрутку. Коли нарешті ціль було визначено, перший почав просто розбивати металевим предметом вікно автомобіля, доки другий закривав собою можливість побачити дії першого. Пробивши невеликий отвір у боковому склі, злочинці просто відкрили двері та забрали з заднього сидіння сумку, після чого розійшлися у різних напрямах.

Найгірше в цій ситуації те, що поруч постійно знаходилися люди, що весь час видивляли потрібну маршрутку, зовсім не реагуючи на гучні звуки процесу розбиття скла і навіть на звукову сигналізацію, що спрацювала після того, як двері автомобіля було відкрито. Зрештою, лише випадково цей злочин потрапив у об’єктив камери спостереження і зовсім не факт, що якості відео вистачить щоб однозначно ідентифікувати крадіїв, а значить і вірогідність того, що їх спіймають є зовсім не абсолютною, що тільки збільшить кількість подібних злочинів у майбутньому, зробивши їх звичайною практикою.

Які ж висновки можна зробити з цього інциденту? Перш за все, варто остаточно зрозуміти що недорога сигналізація є лише заспокійливим засобом і ніяк, фактично, не впливає на безпеку вашого автомобіля, оскільки навряд зможе привернути хоч чиюсь увагу. Також треба пам’ятати, що паркування у випадкових місцях, тим більш довготривале, є додатковою “допомогою” для злочинців, а значить, варто віддавати перевагу стоянкам з охороною чи відповідної якості відеонаглядом, де крадіям працювати буде неможливо, хоч це і вимагатиме від вас деяких витрат.