Свіжа статистика автокрадіжок, надана поліцією, демонструє продовження все тієї ж тенденції — найбільш популярними серед злочинців автомобілями є старі ВАЗи, випущені до початку 90-х, так аналогічні машини. Здавалося б, це має суперечити звичайній логіці автокрадіїв, адже за таку машину багато не отримаєш, але факт залишається фактом і варто розібратися, чому присутня саме така тенденція й коли варто очікувати на її зміну, та чи є взагалі сенс і далі тримати у себе такий старий автомобіль.

Перш за все, подібні “раритети” тримають у себе ті, кому необхідно мати можливість, в разі виникнення несправності, самостійно виконати необхідний ремонт у будь-яких умовах, що актуально, якщо часто доводиться їздити по сільській місцевості чи, взагалі, далеко від нормальних автосервісів та магазинів автозапчастин. Звичайно ж, подібні переваги все частіше стають неактуальними, адже нових запчастин на подібні автомобілі практично неможливо знайти і всі ці машини, фактично, використовуються лише до першої дійсно серйозної несправності.

Саме в цьому і є причина підвищеної популярності подібних марок авто серед автокрадіїв, адже за умови великого дефіциту нових запчастин завжди виникає потреба в деталях з розібраних авто і тут вже відкриваються дійсно широкі перспективи у діяльності злочинців, тим більш, що старі автомобілі зазвичай не мають сучасних засобів безпеки і для їх викрадення достатньо мінімальних навичок. В результаті, ваша стара машина постійно знаходитиметься “під прицілом” і, в разі викрадення, скоріш за все буде швидко розібрана, що робить шанси на її повернення зовсім мінімальними.

Як у таких умовах зменшити можливі ризики? Звичайно, завжди допомагає звернення за послугами до серйозної охоронної компанії, але робити це краще вже щодо нового авто, в той час як старий ВАЗ легше буде просто продати. Звичайно, багато грошей на цьому не отримати, тим більш що куплять його, скоріш за все, на запчастини, але це все ж значно більше за повний нуль, котрий ви отримаєте в разі викрадення машини. Втім, нормальні системи захисту можна встановити і на старе авто, якщо варіант продажу вам зовсім не підходить і ви хочете залишити все як є, підвищив при цьому рівень безпеки і захисту від крадіжки.