Добігає кінця сезон відпусток, а разом із ним і найгарячіший період квартирних крадіжок, що дає можливість підбити статистику таких інцидентів, порівняти її з попередніми роками та зробити висновки щодо основних напрямків захисту на наступний рік. Звичайно, такий аналіз не дасть стовідсоткової відповіді на питання підвищення безпеки домівки, однак дозволить хоча б приблизно визначити, в яких саме напрямках потрібно докласти додаткових зусиль, щоб зменшити вірогідність неприємних ситуацій.

Загалом, приємною новиною є те, що залишається незмінною тенденція до зниження кількості подібних злочинів, починаючи з 2015 року і дотепер. Втім, варто зазначити, що це означає також і більш ретельну підготовку злодіїв до квартирних крадіжок, а значить, і необхідність використання максимально сучасних засобів охорони, якщо ваша квартира знаходиться у “зоні ризику”. Звичайно, за умови співробітництва з надійною охоронною компанією, такі засоби охорони вже й так стоять на сторожі вашої безпеки та безпеки вашого майна.

Певно, не зайвим буде перевірити скільки з основних факторів ризику відносяться саме до вашої квартири, тим більш що деякі з них є зовсім не очевидними:

  • Поверхи з першого по третій та останній у багатоповерхових будинках. Це стосується, перш за все, варіанту проникнення через вікна, однак, актуально і для тих злодіїв, що працюють з дверима, оскільки на нижніх поверхах легше встановити присутність людей у приміщені.
  • Двері з одним замком. Звичайно, вмілий злочинець легко впорається і з двома замками, але це вимагатиме більших затрат часу, а значить, збільшить ймовірність бути схопленим на гарячому.
  • Наявність стаціонарного телефону. Такий давно вже застарілий засіб зв’язку може значно спростити життя крадіям, адже з його допомогою дуже легко встановити, коли саме господарів немає вдома. Якщо ж вам з якихось причин необхідно мати стаціонарний телефон, звертайте особливу увагу на дзвінки від незнайомих осіб, що маскуються під соціологічні опитування чи інші подібні речі, адже вони можуть бути частиною підготовки до крадіжки.

Навіть якщо ви не знайшли серед цього, зовсім не повного, переліку факторів, що відносяться до вашої квартири, варто пам’ятати, що оплата за послуги охорони завжди в багато разів менша, аніж можливі втрати.