Для багатьох відеонагляд давно вже став звичайною частиною життя та важливим фактором забезпечення повноцінної охорони майна від дій зловмисників. Однак, відеофіксація усіх подій у приміщенні може допомогти не тільки з питанням безпеки, але й з багатьма іншими, в тому числі й не надто очевидними. Деякі з додаткових функцій відеонагляду варто визначити наперед, щоб мати максимально повне уявлення про можливості використання таких систем у реальних умовах, а значить, вже без будь-яких вагань приступити до встановлення сучасного відеонагляду вдома чи на промисловому об’єкті.

Серед подібних функцій найчастіше згадують можливість візуального контролю за діями усіх працівників на виробництві, що, звичайно, може стати потужним інструментом для покращення показників продуктивності праці, але лише за умови розумного використання подібних важливостей. Варто пам’ятати, що зловживання такими методами призводить виключно до зниження показників через погану атмосферу на виробництві та постійні намагання робітників хоч на секунду, але вирватися з поля зору камер. При відповідальному підході такого, звичайно ж, не буде.

Значно цікавішими є зовсім нестандартні варіанти використання тої маси відзнятого матеріалу, що буде щодня осідати у вашому персональному комп’ютері чи у зовнішньому сховищі, де, звичайно, рівень безпеки буде значно вищим, особливо, з урахуванням того факту, що всі записи будуть повністю захищені від викрадення та будь-якого псування. Саме можливість “відмотати” перегляд на декілька днів назад й відкриває найбільш цікаві можливості та варіанти допомоги відеонагляду у повсякденних справах.

Так, нещодавно наявність серйозного архіву записів з системи відеонагляду допомогла великій компанії позбутися можливих великих збитків, що обов’язково б з’явилися, якщо би було остаточно втрачено важливі бухгалтерські документи. На третій день пошуку надзвичайно важливої звітності було вирішено переглянути записи відеоспостереження і вже скоро стало відомо для якої саме книги стала закладкою така потрібна звітність через необережність стажерки. На щастя, документи було знайдено вчасно і жодних втрат компанія не понесла завдяки дійсно якісному відеонагляду.