На захист свого будинку від зазіхань крадіїв люди зазвичай готові кидати будь-які засоби, незалежно від їх ефективності чи доречності саме в таких умовах, поєднуючи у дивний сплав сучасні охоронні системи та підозрілі амулети. Значно розумніше буде спочатку детально вивчити питання, особливо, з точки зору самих злочинців, щоб не витрачати зайвих грошей на цілком неефективні засоби, обов’язково придбавши при цьому реально потрібні речі, та не створивши вигляду підозріло надмірної охорони будинку.

Навряд чи можна було отримати подібну інформацію без анонімного опитування тих, хто колись вже “попався” на гарячому під час пограбування будинку. Саме їхні згадки й стали основою для наступних завжди доречних порад:

  • Наявність великого собаки. Досвідченому крадієві зовсім не обов’язково заглядати за паркан, щоб з достатньою вірогідністю оцінити розміри собаки, якщо його гавкання добре чути на вулиці. Звичайно, у пащу до здоровезного пса нікому лізти не закортить, а значить, у більшості випадків крадій піде шукати більш доступну і легку здобич.
  • Сигналізація. Будь-яка, окрім найдешевших. Звичайно, сигналізація зовсім не гарантує, що злочинець не полізе до вашого будинку, тим більш, що він може бути добре знайомий саме з такою моделлю та знати як вона вимикається. Однак, у випадках коли сигналізація спрацьовує, крадії віддають перевагу зовсім не намаганням її вимкнути, а звичайній втечі.
  • Камери спостереження. Одразу варто зазначити, що такі об’єкти можуть як відлякувати злочинців, так і навпаки, заманювати їх, залежно від кількості камер, їх вартості та інших подібних параметрів. Загалом, для більшості крадіїв наявність камер є вагомою нагодою пошукати більш простої здобичі, що не вимагатиме маскування та обчислення “мертвих зон” системи спостереження.

Окрім цього, досвідчені квартирні крадії виділяють ще чимало різноманітних факторів, що змушують їх відмовлятися від початкової цілі. Досить часто серед таких факторів фігурує звук телевізора чи радіо, світло, що вмикається щовечора, та інші подібні речі, які, за необхідності, досить успішно можна імітувати, навіть якщо ви у відпустці. Втім, жива людина завжди впорається краще за будь-яку імітацію і краще за все довірити оселю знайомим, доки ви самі відпочиватимете на морі.