Вже декілька років окремі виробники систем забезпечення охорони об’єктів намагаються збільшити обсяги продажу такого специфічного товару, як імітатори собачого гавкоту, що нібито мають повністю ідеально копіювати голос та поведінку справжнього великого собаки. Чи так це насправді та чи здатен такий пристрій ввести у оману злочинця, змусивши його повірити, що за стіною на нього чекає справжній здоровезний пес із дуже злими намірами? Спробуємо розібратися у цьому зовсім не однозначному питанні.

Перш за все, варто виділити основні можливості що мають бути у такого засобу для дійсно ефективної роботи та унеможливлення викриття омани, принаймні, одразу. Так, найбільш логічним в такому разі буде приділити максимум уваги отриманню найбільш достометного звуку гавкоту, що дозволяв би однозначно ідентифікувати великі породи собак. В цьому питанні у більшості моделей все більш-менш добре, однак, більшість із них має досить обмежений набір варіантів початку роботи, що дозволяє легко викрити оману при декількох підходах.

Окрім варіативності звуку, багато питань викликає й правильне визначення часу, коли цей звук необхідно включати. В ідеалі, це має бути результатом злагодженої роботи декількох незалежних датчиків, що дозволило би діяти електронному приладу найбільш відповідно до дій справжньої тварини. В реальності ж все обмежено одним радаром, що знаходить людину з 10 метрів, принаймні, в найбільш поширених моделях. Як результат, зона дії пристрою матиме досить чіткі кордони, які, при наявності достатнього вільного часу, легко можна знайти за результатами кількох експериментів.

Що ж ми маємо в загальному результаті? Справжній великий собака наразі повністю перевершує можливості будь-якого імітатора і така тенденція зберігатиметься ще багато років. Втім, якщо ви маєте реальні проблеми з тим, щоб тримати живу тварину, як то, наприклад, дуже сильна алергія, можна спробувати підшукати більш-менш схожу своєю дією на справжнього собаку модель імітатора. Звичайно, при цьому необхідно буде одразу забути про дешеві моделі та сконцентрувати увагу на найбільш сучасних варіантах, попри їхню досить відчутну вартість.